Проблема

Проблема атуальна для всіх власників автотранспорту та пішоходів: правила дорожнього руху порушуються щоденно багатьма водіями. ДАІ не є ефетивним, фіксуються порушення лише на автошляхах, де присутний патруль або встановлені автоматичні фотокамери. По факту порушень набагато більше. Свідченням тому є безліч відео з відеореєстраторів та фото порушень на YouTube та інших ресурсах. Але громадяни не передають ці свідчення до автоінспекції з ряду причин (бюрократія, лінь тощо). Також електронні докази порушень не завжни приймаються до уваги в суді.

Ідея

Створити платформу при Державній автоінспекції для надання доказів порушень правил дорожнього руху онлайн та зобов’язати працівників ДАІ опрацьовувати звернення та оприлюднювати результати. Для реалізації проекту необхідні зміни у законодавстві для спрощення опрацювання електронних доказів.

Проект дозволить наступне:
1. Завантажувати відеодокази з відеореєстраторів та фотодокази (найчастіше з мобільного телефону, порушення правил паркування)
2. Тегувати за номером автівки-правопорушника та порушеною статтею ПДР
3. Голосування для відсічення спаму (між тим докази не будуть видалятися з системи)
4. Зворотній зв’язок від ДАІ та контроль за виконанням.

Зрозуміло, що ДАІ не в змозі обробляти всі докази, що будуть надходити на сайт. Тому пропонується ввести “Голосування” у форматі петиції. Лише ті докази, що наберуть певну кількість голосів (наприклад 20), перейдуть у стадію перевірки співробітниками автоінспекції. Співробітник, що буде працювати над таким доказом має авторизуватись в системі з персональними даними і всі дії в системі будуть записані та оприлюднені. Якщо доказ є дійсним і базуючись на ньому буде відкрито справу, номер справи, дата суду і дані про власника авто мають бути оприлюднені працівником автоінспекції. До справи можна долучити декілька доказів, якщо вони фіксують те саме правопорушення. Рішення суду, ухвалене по справі, має також бути прикріплене і оприлюднене. Всі дії працівника ДАІ миттєво будуть відображатись на сторінці доказу та справи, до якої доказ було долучено, з посиланням на співробітника. Спільнота отримає можливість слідкувати за перебігом усіх справ, відкритих на сайти, за участі електронних доказів.

Економічна складова. Бютжет України отримає додаткові надходження за рахунок правопорушників, яких за інших умов неможливо було б притягти до відповідальності.
Соціальна складова. Громадяни України отримають зручний інструмент у боротьбі з порушеннями правил дорожнього руху.

Технічні деталі. Як найбільш поширену мову програмування може бути обрано PHP. Також з міркувань поширеності може бути використаний Yii framework. Пропонується вести проект у відкритому доступі в публічному репозиторії, наприклад GitHub, в якості Open source проекту, щоб будь хто в IT-спільноті зміг долучитися до створення проекту.

Наступні кроки: створення мобільних додатків, використання соціальних мереж для поширення інформації з ресурсу та його популяризації.