Проблема

Будь-яка спільнота зі збільшенням учасників втрачає прозорість: в фінансуванні діяльності, в прийнятті рішень, в обранні нових членів та керівного апарату. Ієрархічна система побудови нівелює роль звичайного учасника та є першим кроком до зловживань.

Ідея

Створення інтернет-платформи, яка дозволить прозоре адміністрування громадської спільноти інтернет-користувачів. Основні принципи:
- Долучитися може кожний бажаючий громадянин, хто сплатив вступний внесок і отримав криптографічний ключ, що унікально ідентифікує учасника
- Адміністрування та доопрацювання системи забезпечується виключно за рахунок членських внесків та грантів
- У разі необхідності залучення спеціалістів та фінансування з бюджету спільноти з дотриманням повної прозорості
- Для ключових питань - голосування всіма учасниками, для технічних питань – можливість делегування голосу людині-експерту, для проектів – голосування «грошима» з лімітованим максимальним внеском
- Ведення системи рейтингування користувачів, що займають будь-які виборчі посади
Основний функціонал системи: краудсорсінг проектів, в тому числі самого проекту, краудфандінг проектів, обраних учасниками спільноти, налаштування різних систем голосування, рейтинг учасників. Розроблена платформа буде мати велику гнучкість в масштабуванні і може бути використана як мешканцями багатоповерхового будинку так і на державному рівні в рамках втілення концепції «електронної держави».