Що таке хакатон?

ХАКАТОН — це один з найцікавіших форматів IT події. Сама назва походить від англійського словосполучення: «Hack + Marathon = Hackathon». Іншими словами – це програмування, проектування, прототипування, дизайн та бізнес-планування на швидкість.

Протягом 24 чи 48 годин IT спеціалісти мають можливість перетворити свої найгеніальніші задумки та ідеї в перспективні проекти з використанням інтернету і мобільних технологій. Протягом виділеного часу учасники планують проект, починаючи зі створення концепції і завершуючи бізнес-планом, командою і реалізацією проекту.

Зазвичай на хакатонах, крім IT спеціалістів, беруть участь веб-дизайнери, маркетологи, управлінці, тощо. Тобто, люди, які можуть чітко розподілити ролі в команді та взяти відповідальність за конкретні напрями роботи.

Для України, хакатон — доволі новий і майже невідомий формат заходу.

Якщо говорити про загальні цілі, що стосуються кожного хакатону, то можна представити наступні:

ПРАКТИКА

ЦІЛЬ

КОМАНДНА РОБОТА

ЧАСОВІ МЕЖІ

ЕКСПЕРТИ І ЖУРІ

МОТИВАЦІЯ І ПОДАРУНКИ

Проведення хакатонів у європейських країнах, США є популярним явищем. Це пов’язано, насамперед, з неймовірною швидкістю розвитку інтернет технологій, що прямо пов’язані з громадянським суспільством, соціальними ініціативами і проектами для користі населенню.

КІЛЬКА НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ХАКАТОНІВ СВІТУ:

InnovationLab – це міжнародний центр ІТ знань і технологій. Проводиться з 2001 р.

EUHackaton – хакатон, що проводиться з метою об’єднати представників органів правління і ІТ спеціалістів з метою створювати соціально важливі інтернет проекти та ініціативи.

Social Innovation Camp – британський хакатон, на якому протягом 48 годин команди створюють і презентують журі свої проекти. Учасники з усього світу намагаються представити ідеї, за які отримують гранти і фінансову підтримку.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ПРО СВІТОВІ ХАКАТОНИ:

Nokia CodeWarrior Spring 2012

TechCrunch 2012, San Francisco

#GTUGsf's After-I/O Hackathon (Google I/O 2012)